Kutlama Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Bismillahirrahmanirrahim.

Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. (1) Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! (2) Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. (3) Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. (4) O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir. (5)

Kadir Sûresi meâli

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne özel kutlama mesajları:

İnsin melekler saf saf. Şerler def olsun. Hayırlar halkolsun. Rahmetle dolsun her taraf. Kadir Gecesi mübarek olsun.

Allahım! Bize Kadir gecesinin kıymetini bilmeyi, kullukla ihya etmeyi, Yüce rızana ermeyi, Cennet ve Cemalullahını nasib eyle…

Kadir gecesinin ihyâ ettiklerinden olmamız duasıyla…

Bin aydan hayırlı ve faziletli olan Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Bu gece sema kapıları açılacak ve Allah’ın (c.c) rahmeti yağacak. Kadir Gecesi’nin kurtuluşumuza vesile olması dileğiyle… Kadir Gecemniz mübarek olsun.

Bizleri, bu mübârek günde, bu mübârek makâmdan boş çevirme, bizleri Ramazân’ın şefâ’atine nâil kıl, kötü ahlâklarımızı, Ahlâk-ı Kur`âniyye’ye, Ahlâk-ı Muhammediyye’ye tahvîl eyle, cümlemizi nigâh-ı iltifât-ı Resûlullah’a nâil eyle. Kederimizi feraha, hüznümüzü taraha tebdîl eyle.

Vatanımıza bereketler ihsân eyle. Dîn ü devlet uğruna çalışanları azîz eyle. Ordumuza nusret, erlerimize şecâat, kumandanlarımıza gâlibiyyet verip cümlesini “ve yensurakallahu nasran azîzâ” sırrına mazhar eyle.
(Âmin…)

Allah’ım! Bu gece öyle bir kapı aç ki, kapanan bütün kapılar şükrümüz olsun.

Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu ve bin aydan daha hayırlı olduğu Ümmeti Muhammed’e müjdelenen Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Allah’ım! Bu mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine, ve dahi sevdiklerinin yüzü suyu hürmetin; merhametlilerin en merhametlisisin., affetmeyi seversin. Beni de affet, günahlarımı bağışla!

Allah’ım, kelâmında buyurduğun; “O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” dediğin bu bin aydan hayırlı gecenin hürmetine sen günahlarımızı bağışla, gönüllerimize bir esenlik ver. Katından üzerimize iyilikler ve güzellikler kondur, bizi yolundan ayırma.

İbadetlerimizin makbul, dualarımızın kabul olması temennisiyle, Kadir Gecemiz mübarek olsun.


Kadir Gecesi Mesajları
Kutlama Mesajları
Kandil Mesajları

Yorum Yaz