Kutlama Mesajları

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili vesilesiyle farklı coğrafyalarda akan gözyaşının dinmesini, Ramazan’a barış ve güven içinde kavuşulmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hayırlı Kandiller.

Bu mübarek gecede berât edenlerden olmamız duasıyla… Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Berât gecemiz mübârek olsun. Tevbe-i nasûha vesile, amel-i sâlihe yol, iman-ı kâmile kapı olsun.

Evveliniz, ahiriniz, gününüz, geceniz mübarek olsun. Hayırlı Kandiller.

Allah’ım! Bize imanı sevdir, kalplerimizi imanla süsle.” – Hadis-i Şerif

Allah Teâlâ, Şaban’ın 15. gecesinde müşrik ve müşahin (bid’at ehli) hariç herkesi affeder.

İbni Mace (r.a)

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul ve kandiliniz mübarek olsun.

Affımıza vesile olması dileğiyle kandilinizi tebrik ederim. Kandiliniz mübarek olsun.

Mübarek Berat gecesinin Rabbimizin mağfiretine, hayır dualarımızın kabulüne ve yeryüzündeki bütün mazlum Müslümanların kurtuluşuna vesile olmasını diler, dua eder, dualarınızı istirham eylerim. Selâm ve muhabbetlerimle…

Ramazan’ın müjdecisi bu güzel günde beratını alanlardan olmamız dileğiyle hayırlı kandiller.

Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerimize olsun. Kandilimiz mübarek olsun.

Rabbimiz! Kaldıramayacağımız şeyleri bize yükleme! Günahlarımızı affet, bizi bağışla, bize merhamet et! Sen bizim sahibimiz ve yardımcımızsın. Kandilimiz mübarek olsun.

Milletimizin ve tüm İslam âleminin, bu gece idrak ettiğimiz, Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi Leyle-i Berat’ını tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.

Şaban ayının 15’inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim? Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim? Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim’ der.

Ramazan-ı Şerif’in habercisi, rahmet ve mağfiret gecesi Berat Kandilinin ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Berat Kandilinin nuruyla aydınlandığı bu mübarek gecede, kalplerimizin huzur bulmasını, dualarımızın ve ibadetlerimizin kabul olmasını diliyorum. Cenab-ı Hakk’ın rahmet, bereket, af ve mağfiretinden azami derecede istifade etmek temennisiyle Kandilimiz mübarek olsun.

İlahi rahmetin yayıldığı, mağfiret kapılarının açıldığı bu gecede Yüce Allah’tan bütün insanlığa hidayet, başta Gazzeli kardeşlerimiz olmak üzere tüm Müslümanlara afiyet ve huzur ihsan etmesini niyaz ediyoruz. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Ramazan ayının müjdecisi, ilahi rahmetin tecelli ettiği bu mübarek gecenin hayırlara vesile olması duasıyla, tüm İslam alemi olarak Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Önemli hadiselerin belirlendiği bu gecede Yüce Allah’tan yeryüzündeki bütün mazlumların kurtuluşunu, zulmün yerini adalete, hüznün yerini sevince bırakmasını niyaz ediyoruz. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Berat Gecesi gökyüzünde “Meleklerin Bayram Gecesi” demekmiş. Allah’ım meleklerin gökyüzündeki bayramını, yeryüzünde bizlere de yaşatsın. Berat Kandilinin anlamı gibi; kalbimizi, niyetimizi temize çıkartsın. Kaderimizi güzel yazsın, dualarımızı kabul etsin. Kandilimiz mübarek olsun.

Ramazan ayının müjdecisi, ilahi rahmetin tecelli ettiği bu mübarek gecenin; aziz milletimize ve tüm İslâm alemine barış, huzur ve hayırlar getirmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz. Berat Kandilimiz mübârek olsun.

Ramazan-ı Şerif’in habercisi, rahmet, mağfiret ve bağışlanma gecesi Berat Kandili’nin ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olması duasıyla; Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Dua, Allah’a emanet etmektir en sevdiklerimizi. Dua, arınmaktır kötülüklerimizden. Dua en yücesine sığınmaktır. Dua edenleriniz olsun hep. Berat Kandili mübarek olsun.

Allah’ım huzurundan başka yerde göz yaşı döktürme bize. Bizleri darda koyma, zorda koyma, şerde koyma Ya Rab. Darda, zorda olan kullarına yardım et Allah’ım. Her türlü musibetten bizleri koru. Bu mübarek gece hürmetine bizleri bağışla. Kandilimiz mübarek, dualarımız kabul olsun.

Allah’ım, bizi affet, bizi bağışla, bize acı, Sen bizim Mevla’mızsın, kafirlere karşı bize yardım et. (Amin.) Kandilimiz mübarek olsun.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Berat kandilimiz mübarek olsun.

Berat kandili vesilesi ile Allah Teâlâ; kimin ne derdi varsa derman, hastalara da hayırlı şifalar versin. Dua eden elleri, kalpleri boş çevirmesin. Kandilimiz mübarek olsun.

Berat Kandilimiz mübarek olsun. İyiliğe, güzelliğe, mağfirete, arınmaya ve kurtuluşa vesile olsun.

11 ayın sultanı mübarek Ramazan’ın müjdecisi #BeratKandili’mizin tüm dünyada iyiliğe, mağfirete ve huzura vesile olmasını diliyorum. Gecemiz mübarek olsun.

Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var. Sınavımız büyük ama inancımız daha da büyük. Bugünler de geçecek inşallah. Ramazan-ı Şerif ayının müjdecisi Berat Kandiliniz mübarek olsun.


Berat Kandili Mesajları
Kutlama Mesajları
Kandil Mesajları

Yorum Yaz